Tümaş Mermer
Tümaş Mermer'den İmece Okula Destek - français

isadamlarindanimeceeDenizli’de tamamı yardımseverlerin katkısıyla yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu’na bağışlar sürüyor. Dün yapılan iki protokolle iş adamları Ali Yavuzçehre ve Serdar Sungur, 100’er bin lira yardım sağlayarak projeye destek oldu.

Pamukkale İlçesi’nde hayırseverlerin destekleriyle yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu’na destekler sürüyor. Valilik binasında iki protokol birden imzalandı. 24 derslikten oluşan okul için, hayırsever iş adamı Ekpen Tekstil sahibi Ali Yavuzçehre 100 bin liralık bağışta bulundu. Protokole Vali Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Ali Yavuzçehre katıldı.

Tam gün eğitime geçmenin oldukça önemli olduğunu belirten Vali Altıparmak, tam gün eğitimegeçilmesi durumunda öğrencilerin daha başarılı olacağını söyledi. Eğitime destek vermeye devam ettiklerini belirten hayırsever işadamı Yavuzçehre, inşa edilen okullarda vatan sevgisiyle dolu çocukların yetişeceğini, eğitime destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Konuşmaların ardından 100 bin liralık bağış protokolünü Vali Altıparmak ve Ali Yavuzçehre imzaladı.

Eğiteme Destek Sürecek

İmzalanan protokolün ardından, Tümaş Mermer Sanayi şirketi adına Serdar Sungur, Zeytinköy Mahallesi’nde inşa edilecek ortaokul için 100 bin lira bağış yaptı. Vali Altıparmak, geçmişte Tümaş Mermer Sanayi’nin Denizli eğitimine önemi katkılar sunduğunu, okullardaki ciddi eksiklikleri tamamladıklarını dile getirerek, yapılan yardımların örnek olmasını istediğini ifade etti. Serdar Sungur ise okul yaptırmanın ya da eğitime destek vermenin geleceği inşa etmek anlamına geldiğini belirterek, Hayırseverler Ortaokulu’na destek sırasının kendilerine geldiği için mutlu olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından eğitime destek protokolüne Vali Altıparmak ve Sungur imza attı.

Kaynak:Deha 20

UA-64311189-1