Tümaş Mermer
2012 Natural Stone Fuarı - français

Lanuzzi Interior Design imzası taşıyan yeni standı ile 2012 Natural Stone Fuarı’nda dikkatleri üzerine çeken Tümaş Mermer, yeniliklere ve yatırımlara doymuyor.
Mimari destek ile görünüşünde değişiklere giden Tümaş, çevre dostu yatırımlarıyla da övgü topluyor.

Doğal taş sektöründe 1986 yılından beri faaliyet gösteren ve bugün aktif yedi ocağı ile tüm dünyaya ürünlerini ihraç Tümaş Mermer, yenilenen standı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ar-Ge çalışmaları doğrultusunda ürünlerinin ve üretimlerinin belirli bir noktaya geldiğini belirten Tümaş Mermer Genel Müdürü Serdar Sungur,“Yakalamış olduğumuz kalitenin dış görüntümüz ile uyuşmadığının farkına vardık. Bu farkındalık ile birlikte showroom ve fuar standı çalışmalarımızı mimari destek alarak sürdürme kararı aldık” dedi.

Lanuzzi Interior Design imzası

Bu değişime öncelikle Denizli’de bulunan fabrikalarında ve Organize Sanayi Bölgesinde showroom oluşturarak başladıklarını söyleyenSungur, “Showroom çalışmalarımızın ardından, 2012 CNR Natural Stone fuarında yeni standımız ile müşterilerimizin karşısına çıktık. Stand çalışmalarında, doğal taş konusunda uzmanlaşmış ve birçok önemli yapının doğal taş uygulamalarına imzasını atmış Lanuzzi Interior Design firma sahibi A.Deniz Çobanoğlu’ndan destek alıyoruz. İnovasyonun günlük hayatta önemi günden güne artarken, iş yaşamında yenilenebilirlikten uzak olmak mümkün değil. Fuar standları küçük maliyetli faaliyetler olmadıkları için, bütçenin elverdiği kadarı ile inovasyona ayak uydurma çabası içerisindeyiz” dedi.

Tedarik edilmeyen ürünün, stantta yeri yok
Yeni bir stand ile müşterilerinin karşısına çıkarken, fuara katılım amaçlarıyla doğru orantılı olarak, yeni ürünlerin ön plana çıkmasına özen gösterdiklerinin bilgisini veren Sungur, “Bunun dışında da uygulanabilir görselliğe çok önem veriyoruz. Fuarlarda sergilediğimiz ürünlerin seleksiyon, yüzey işlemleri ve tasarımlarının siparişlere cevap verebilir olması gerekiyor. Kısacası, fuar sonrası tedarik edemeyeceğimiz bir tasarımı veya seleksiyonu sergilememeye dikkat ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güneş enerjisiyle üretim
Firmalarının yenilenebilir enerji konusunda da yoğun bir Ar-Ge çalışması içerisinde olduğunun altını çizen Sungur, yeni projeleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Projelerimizden biri de, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde fabrika makinelerimizin elektriğini güneş panelleri vasıtası ile sağlamak. Şuan mermer fabrikasının hemen yanına yapılan güneş enerjisi paneli ile fabrika idari binasının ve showroomumuzun elektriğini sağlamaktayız.”

Müşterilerin ilgisi artıyor
Mevcut yasal düzenlemelerin şu an için maksimum 500 KW’lık üretime imkan sağladığını kaydeden Sungur, çok yakında yeni bir yasal düzenlemeyle bu kotanın 1 MW’a çıkacağını da belirtti. Sungur, öngörülerin tutması halinde yaklaşık 1 yıl sonra tüm elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacağını vurguladı. Böylelikle hem enerji maliyetlerinin düşürülmesi hem de yenilenebilir yerli ve doğal enerji kullanımı konusunda avantaj yakalayacaklarını dile getiren Sungur, “Bu tarz bir üretim stratejisi ile çevre dostu olduğumuz için, hem uluslararası hem de ulusal çaptaki müşterilerimizin ilgisi artıyor. Uzun vadede kurumsal ve ticari bir geri dönüşüm beklentimiz de var” dedi.

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

UA-64311189-1